Veselava
 
 
 Saites:
Cēsis
Ekotūrisms Latvijā
Apollo
Delfi
Kādu kultūras pasākumu Jūs Veselavā vēlaties apmeklēt?
Teātra izrādes:
Muzikāls priekšnesums:
Zaļumballe:
Koncerts:
Muzeja apmeklējums:


 
Veselava-vieta kur atgriezties

- Veselava-vieta kur atgriezties
- Unnamed
 
Seko mums:   

 Tu dzīvo te un tagad. Tev ir viena dzīve, viens punkts.
Ko paspēsi izdarīt, tas paliks.
/Česlavs Milošs/Klasiskās mūzikas  koncertprogramma „Sapņotājas dziesma”.

Vasaras laikā  mēs katrs baudām ik mirkli un neviļus mūs katru piemeklē sajūta, ka esam nokļuvuši it kā sapnī...sapnī par kuru esam ilgi sapņojuši, sapnī kas piepilda  mūs ar krāsainām emocijām, piedzīvojumiem, vietām…
Programmā „Sapņotājas dziesma” iekļaujas vairāki žanri: gan solo dziedājumos, gan duetos ar klavierēm. Franču un itāļu romantiskie mūzikas dziedājumi spilgti iezīmējas operas žanrā; vācu un latviešu mūzika gan operetē, gan  kamermūzikā. Īpaši romantiski skanēš vairāki dažādu pasaulslaveni darbi mūzikla žanrā.

Koncertprogrammas izpildītāji:
EVITA TETEROVSKA,soprāns
NAURIS INDZERIS, baritons
VENTIS ZILBERTS, klavieres

Koncerts paredzēts vienā daļā, tā aptuvenais ilgums - viena stunda.

Uzziņai:
EVITA TETEROVSKA  ir latviešu operdziedātāja, kura šobrīd uzturās Ņujorkā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Saņēmusi pilnu stipendiju papildināt savas zināšanas studijās operdziedātāju mākslinieku programmā (Artist Diploma in Opera singing of Performance Art) Montklēras Universitātē, Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņas jaunākie sasniegumi starptautiskajā karjerā 2021.gadā: sniegusi solo koncertu Hjūstonā, Teksasā kopā ar Houston Grand Opera pianisti Bethany Self; debitējusi Fjordilidži lomā operā Cosi fan Tutte Matador Opera Studio ar diriģentu Jeffrey Peterson un režisoru Eric Gibson Labakā, Teksasā; debitējusi, dziedot Gustava Mālera 4. simfonijas soprāna solo ar MSU Chamber orchestra diriģenta Nicholas DeMaison vadībā Alexander Kassel Theater, Montklērā, Ņūdžersijā; dziedājusi Midweek Voice  Cali concert Montklērā, Jed Leshowitz Recital Hall Montklērā, Ņūdžersijā ar pianistu/ diriģentu William Hobbs; debitējusi operas ainu vakarā, izpildot Susannah Carlisle Floyd operā Susannah un Manonas lomā operā Manona Charles Massenet, diriģente LeAnn Overton un operas studijas direktore Karen Driscoll; papildinājusies meistarībā pie slaveniem pasaules operdziedātājiem meistarkursos: Isabel Leonard, Mary Jane Johnson un Frederico Domenico Eraldo Sacchi.
Pirms tam attīstījusies profesionālajā izaugsmē ārpus Latvijas robežām pie vokālās mākslas meistariem arī Eiropā: Anglijā, Vācijā, Itālijā, Luksemburgā. Piedalījusies ASV, Manhetenas Operas Vasaras festivālā 2017, dziedot W.A. Mocarta  operā „Burvju flauta” "Di Kapo Teātrī" Ņujorkā  un festivāla noslēgumā debitējusi slavenajā Karnegi zālē Ņujorkā.
 

 Baritons NAURIS  INDZERIS vokālo mākslu studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operdziedāšanas specialitātē, Br. Egles klase. Vokālo mākslu papildinājis meistarklasēs Vīnē, piedalījies starptautiskos operkursos Vācijā. Bieži redzams un dzirdams galveno lomu atveidošanā dažādos operešu iestudējumos - "Balle Savojā"(Aristīds de Foblā), "Silva" (Edvīns), "Čigānu barons"(Ģenerālis Homonajs) , „Jautrā atraitne”(Danilo), „Bajadēra”(Radžami), „Cirka princese”(Misters X), kā arī operu iestudējumos Latvijā Karmena (Eskamilijo), Turandota (Pings),Vilkaču mantiniece (Pēters) , Klaipēdas Muzikālajā teātrī  Jevgeņijs Oņegins (Oņegins) u.c. sadarbībā ar Operetes fondu. Dziedātājs sadarbojas ar teātri RīBēJa MuTe, spēlējot Informātikas skolotāju mūziklā jauniešiem "Klase",arī izsalkušo, bet pavisam ne ļauno Vilku izrādē bērniem "Kazlēni un vilks". Piedalījies dažādās izrādes sadarbībā ar operstudiju "Figaro",starptautiskajos opermūzikas svētkos Siguldā un Ogres mūzikas svētkos.Ir dziedājis daudzus koncertus VSIA "Latvijas koncerti" rīkotajos pasākumos. .Nauris zināms arī kā aktieris dažādos filmu seriālos.
 Pianists VENTIS ZILBERTS  ir profesors Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, aktīvi koncertējošs pianists un koncertmeistars. Ventis Zilberts ir viens no inteliģentākajiem un muzikāli smalkākajiem mūziķiem. Viņš attiecas ar pietāti pret jebkuru skaņu rakstu un pret jebkuru kolēģi, ar ko kopā muzicē. Viņa spēle vienmēr ir profesionāli meistarīga. Viņš allaž cenšas atrast būtiskāko mūzikas saturā un piedāvāt savu skatījumu uz šo mūzikas materiālu. 2016. gadā saņēmis Lielo Mūzikas balvu par Mūža ieguldījumu. Ir saņēmis arī mūsu valsts augstāko apbalvojumu Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas labā. Koncertus sniedzis Eiropā un Amerikā kopā ar mūsu izcilajiem operas solistiem un stīgu un pūšaminstrumentu meistariem.

 


Veselavas muiža no putna lidojuma


https://www.youtube.com/watch?v=HZpOM9KTc9A
 video un foto autors – Jānis Kukainis, DronaVideo.lv

Kalendārs 2021.gads:
 
23.06.2021 Bērzkroga stāvlaukumā
"Trīnes Līgo "
   
09.07.2021
18.00
 
 Priekuļu novada svētki
"Ieelpot pasauli"
Muižas dārzā
Akadēmiskās un populārās mūzikas koncertprogrammas: Skaistākās pavasara, vasaras melodijas no klasiķiem līdz visiem pazīstamām melodijām, jaunās skaistās apdarēs. Programmās dzirdēsiet latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbus.
Sabīne Krilova (mecosoprāns);Madara Kalniņa (klavieres); Elīza Sestule (čells); Zane Pakalne (vijole);Aija Linde (Alts).
Ievērojam distanci un citus valstī noteiktos drošības pasākumus.
09.07.2021
20.00-24.00
 Priekuļu novada svētki
Muzikālā āra kafejnīca.
Meditācija muižas parka estrādē
ar grupu "Bruģis"
Klausāmies, dziedam,dejojam..... Ievērojam distanci un citus valstī noteiktos drošības pasākumus.
30.07.2021
20.00-24.00
Muzikālā āra kafejnīca/Meditācija muižas parkā
Grupa "Galaktika"
Klausāmies, dziedam,dejojam..... Ieejas maksa EUR 7.00
Ievērojam distanci un citus valstī noteiktos drošības pasākumus.
11.08.2021
19.00
Veselavas muižas dārzā
Koncertprogramma 
"Sapņotājas dziesma".
(Evita Teterovska (soprāns), Nauris Indzeris (baritons), Ventis Zilberts (pianists)
TIKAI personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu ar QR kodu un personas apliecinošu dokumentu.
Ieejas maksa  EUR 10.00 
13.08.2021
20.00
Zaļumballe Veselavas muižas parkā
Grupa "Zelta kniede"
TIKAI personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu ar QR kodu un personas apliecinošu dokumentu.
Ieejas maksa EUR 7.00
       
27.08.2021
20.00
Zaļumballe Veselavas muižas parkā
Grupa "Apvedceļš"
TIKAI personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu ar QR kodu un personas apliecinošu dokumentu.


 
Ieejas maksa  EUR 7.00 

 
     

 

 


 
 
Livonijas atlants(2019)
https://www.youtube.com/watch?v=UoVGIIXi2Q4&feature=youtu.be&t=3


Novada svētki Veselavā 2016


 


 
 

"Kāzu ceremonijas Veselavas muižas parkā"
Vairāk informācijas var atrast šeit 

 
Veselavas muiža

Saulainajās vasaras dienās piestāj pie Veselavas muižas... Izstaigā muižas taciņas, kas ved gar muižas dīķi un ziedu dārzu... Piesēdi uz soliņiem taciņu malās... Apciemo muižas muzeju...

Veselavas muižas darba laiks no  08.06.2021-30.09.2021:
darba dienās: 10.00-17.00
 svētdienās: 11.00-16.00

Ieskaties šeit, lai uzzinātu vairāk
 

 
 


Veselava- vieta kur radies Latvijas karogs

Vai zināji, ka pirmo no auduma izveidoto Latvijas karogu ir  izveidojis Veselavietis Jānis Lapiņš?
Par karoga vēsturi var izlasīt šeit
Veselavā ir izveidota piemiņas plāksne J.Lapiņam. Par to vairāk šeit


Marianna Lapiņa (dzimusi Straumane) un Jānis Lapiņš. (Pēc Pumpuriņš 2000)


Vecākais saglabājies latviešu karogs. Autors: Jānis Lapiņš. 1916. gads. Atrodas Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. Foto: Latvijas Avīze
Šī lapa tapusi ar Kanādas starptautisko palīdzības aģentūras (CIDA) atbalstu
©Veselavas pagasta padome. E-pasts: info@veselava.lv.    Izstrādāts: evolution.lv